АБОРИГЕНИ (від лат. ab origine - від початку, первісний, одвічний)
корінні жителі, тубільці (люди, звірі, рослини) якої-небудь території, країни, які давно живуть в цій місцевості АВАНГАРДИЗМ (від фр. avantgardisme)
умовне найменування деяких течій в мистецтві, яким притаманне прагнення до конкретного оновлення художньої практики, розрив з її сталими принципами та традиціями АГІТАЦІЯ (від лат. agitatio - приведення в рух, спонукання)
розповсюдження політичних ідей та лозунгів з метою впливу на суспільну свідомість та настрій народних мас, спонукання їх до
АДАПТАЦІЯ (від лат. adapto - пристосовую)
пристосування людини до умов середовища (перш за все соціального середовища) і результат цього процесу АДАТ (від араб. - звичай)
назва звичаєвого права у країнах мусульманського Сходу, а також у мусульман інших країн АЕРОБІКА (від aer - повітря + грецьк. bios - життя)
комплекс фізичних вправ, які направлені на співвідношення фізичних навантажень з поліпшенням кисневого обміну в організмі АКМЕОЛОГІЯ (від грецьк. акме - розквіт, квітуча сила + логія)
розділ психологічної науки, який вивчає психологію людини у пору її становлення АКРЕДИТАЦІЯ (від фр. accrediter та лат. accredetere - довіряти)
процедура офіційного визнання статусу соціокультурного навчального закладу відповідного рівня та спрямування реалізованих ним програм АКСІОЛОГІЯ (від грецьк. ахіа - цінність + logos - слово, поняття, вчення)
наука про цінності АКУЛЬТУРАЦІЯ (від лат. ad + k + cultura)
процес засвоєння яким-небудь народом ряду форм і рис культури іншого народу в результаті їх тривалої безпосередньої взаємодії АЛГОРИТМ (від лат. algoritmus - розпорядження)
на основі системи правил послідовності операцій та точного виконання їх вирішує завдання відповідного класу АНІМІЗМ (від лат. anima/animus - дух, душа)
віра в існування духів і душ як надприродних істот (образів), які знаходяться в матеріальних тілах (душах) або існують самі по собі (духи) і керують
АНІМАТОР (від фр. animateurs/animator - той, хто надихає, той,хто оживляє)
спеціаліст, діяльність якого спрямована на стимулювання та організацію соціокультурної активності населення у сфері
АНГАЖОВАНЕ МИСТЕЦТВО (від фр. engager - зобов'язувати)
мистецтво, яке під впливом відповідних політичних сил стає служницею панівної ідеології, явище, характерне для суспільства з тоталітарним режимом АНДЕРГРАУНД (від англ. underground - підземний, підпільний)
течія сучасної культури, яка протиставляється загальноприйнятим культурним течіям і напрямкам АНОМІЯ (від фр. anomie - відсутність закону, організації)
поняття, яке означає стан індивідуальності і суспільної свідомості, що характеризується розладом системи цінностей, обумовлене кризою
АНОНС (від фр. annonce)
попереднє коротке повідомлення про проведення гастролей, концертів, про демонстрацію кінокартин, продаж літературних новинок тощо АНТРАГОГІКА (від грецьк. ander/andros - доросла людина + agoge - керівництво, виховання)
галузь педагогічної науки, яка охоплює проблеми навчання, освіти та виховання дорослого населення АНТРЕПРИЗА (від фр. entreprise) приватний заклад, призначений для видовищ (театр, цирк тощо) АНТРОПОЛОГІЯ (від грецьк. antropos - людина + logos - знання)
наука про походження та еволюцію людини; культурна антропологія являє собою окрему галузь наукових досліджень, яка концентруює увагу на
АПОЛОГЕТИКА (від грецьк. apologetigus - захисний)
безмірне тенденційне вихваляння чого-небудь або кого-небудь АППЕРЦЕПЦІЯ (від лат. ad + perceptio - сприйняття, сприймання)
залежність сприйняття навколишнього середовища від минулого досвіду та індивідуальних особливостей людини АПРОБАЦІЯ (від лат. approbatio - перевірка, оцінка)
схвалення, яке спирається на перевірку, випробовування , обстеження АРГУМЕНТ (від лат. argumentum )
логічний довід, який є основою доказу АРМРЕСЛІНГ (від анг. arm - рука + боротьба)
вид статичного єдиноборства, для перемоги в якому необхідно притиснути до поверхні столу руку суперника АРТ БРЮТ (від фр. art brut - грубе, необроблене мистецтво)
напрямок в ізомистецтві середини ХХ ст. Об'єднує в загальному руслі роботи непрофесіоналів (наївна творчість дітей та душевнохворих) з
АРТЕФАКТ (від лат. штучно створене)
предмет, створений, виготовлений людиною АРХЕТИП (від грецьк. arhe - початок + typos - образ)
прообраз, первинний образ, ідеал; архетипи складають основу загальнолюдської символіки, послуговуючись підгрунтям для художньо продуктивного
АСОЦІАЦІЯ (від лат. associatio - з'єднання)
союз, співдружність, об'єднання організацій або особистостей для здійснення спільної діяльності АТРИБУТИКА (від лат. attributum - придаток, додаток)
сукупність зовнішніх ознак належності до чого-небудь, різні символи, які мають загальні риси (герби, емблеми, кокарди, значки тощо) АТТРАКЦІЯ (від лат. attrahere - притягати, приваблювати)
поняття, яке означає виникнення симпатії при сприйнятті однієї людини іншою АУДИТОРІЯ (від лат. auditorium/audire - слухати)
1) приміщення, в якому читають лекції, доповіді тощо
2) слухачі лекцій, доповідей тощо; а також слухачі та глядачі радіо- і телепередач АУКЦІОН (від лат. auctio/auctionus)
засіб продажу товарів, при якому товар попередньо виставляють для огляду, і купує його той, хто дасть найбільшу ціну АУТЕНТИЧНИЙ (від грецьк. autentikos - справжній, який походить з першоджерела): наприклад, аутентичний фольклор
|