КАБАРЕ (від фр. cabare - шинок)
спочатку імпровізовані вистави у артистичних кафе за участю поетів, музикантів, акторів, в подальшому ресторани з естрадними програмами і виступами театрів малих
КАМЛАНІЄ (від тюрк. кам - шаман)
шаманський обряд, сутність якого полягає у тому, що шаман у стані ритуального екстазу вступає у спілкування зі своїми духами-помічниками КАНТРІ (від англ. countri - сільський, селянський)
поняття, яке означає традиційну пісенно-інструментальну музику сільських районів, що виросла із фольклорних джерел та представлена множиною
КАРАОКЕ (яп.)
1) функція, яка реалізується в деяких звукостворювальних пристроях і дає можливість виокремити у фонограмі тільки музику
2) вид шоу або розважальної програми, яка полягає у
КАРНАВАЛ (від фр. carnaval, італ.сarnevale: carne - м'ясо + vale - прощай)
вид народного свята з вуличними процесіями, театралізованою грою, маскарадами тощо; з'явився в Італії в ХІІІ ст., був
КАТАРСИС (від грецьк. katharsis - очищення)
духовне очищення, просвітлення, облагородження почуттів у процесі співпереживання та співстраждання КВАЗІ (від лат. quasi - якби, немов)
частина складних слів, які відповідають значенням "несправжній", "уявний" (наприклад, квазінауковий тощо) КИТЧ
, КИЧ (від нім. kitsch)
1) дешевина, позбавлена смаку масова продукція, розрахована на зовнішній ефект
2) промислова імітація унікальних виробів КЛІП (від англ. to clip - робити вирізки, стригти)
короткий кіно- або відеофільм, знятий як рекламний ролик, за сюжетом пісні тощо КЛАН (від гельськ. clann - рідня, потомство)
у кельтських народів (шотландців, ірландців та ін.) назва родової групи, члени якої мали ім'я предка - етоніма з додаванням слів "син" (Мак) у
КЛУБ (від англ. club)
громадське об'єднання, організація, які складаються з людей однакових поглядів та смаків і які збираються для спільного відпочинку, розваг, культурного спілкування,
КОМПАКТ-ДИСК (від лат. compaktus - щільний, стислий)
носій звукової інформації у вигляді диска, на якому інформація закодована у цифровій формі і відтворюється лазерним програвачем КОМПАРАТИВ (від лат. comparativ - порівняльний)
порівнюю з чим-небудь КОМУНІКАБЕЛЬНІСТЬ (від фр. communicable - який з'єднується, від лат. cjmmunicabilis - з'єдную, повідомляю)
здатність людини до плідної взаємодії з іншими людьми; товариський КОНДОМІНІМУМ (від лат. con - разом + dominium - володіння)
одна з форм об'єднання співбесідників для спільного управління об'єднаним майном КОНКУРС (від лат.concursus - зіткнення, сутичка)
змагання для виявлення найкращих серед учасників представлених робіт тощо КОНСЕНСУС (від лат. consensus - згода, одностайність)
прийняте рішення на основі загальної згоди КОНТРАФАКЦІЯ (від contre-faction - підробка, лат. contra - проти, facere - робити)
порушення авторських прав шляхом відтворення та розповсюдження чужих творів КОНТРКУЛЬТУРА (від лат. contra - проти)
поняття, яке використовується для позначення соціокультурних настанов, що протистоять фундаментальним принципам, що панують у конкретній культурі КОНФЕТІ (від італ. confetti)
різнокольорові паперові кружечки, якими осипають один одного учасники карнавалів, балів та маскарадів КОНФОРМІЗМ (від лат. conformis - подібний, відповідний)
пристосуванство, пасивне прийняття існуючого порядку, панівних думок, відсутність твердої власної позиції КОНФОРМНІСТЬ (від лат. - подібний)
схильність людини підкорятися тиску групи, що проявляється у її поведінці та установках відповідно до позиції більшості КОНЦЕПЦІЯ (від лат. conceptio - розуміння, система)
1) керівна ідея, конструктивний принцип різних видів діяльності
2) визначений спосіб розуміння, трактування яких-небудь явищ КОРЕЛЯЦІЯ (від лат. correlatio - співвідношення)
взаємний зв'язок, взаємозалежність, співвідношення предметів та понять КРЕАТИВНІСТЬ (від лат. creatio - створення, творення)
створю-вальна, творча, новаторська діяльність КРЕАЦІОЛОГІЯ (від лат. creatio - створення, творчість + логія)
наукова дисципліна, яка вивчає загальні закономірності творчої діяльності людини КСЕНОФОБІЯ (від грецьк. xenos - чужий + phobos - страх, побоювання)
нетерпимість до чого-небудь, до незвичного КУЛЬТУРА (від лат. cultura - виховання, розвиток, оброблення тощо)
історично визнаний рівень розвитку суспільства, творчих сил та здібностей людини, який полягає у типах і формах організації життя
КУЛЬТУРНА АНТРОПОЛОГІЯ (від лат. cultura + грецьк. antropos - людина + логія)
галузь наукового пізнання, у рамках якої досліджуються фундаментальні проблеми генези людини як творця власне культури
|