Домівка Про проект Зворотний зв'язок Зробити закладку
beta

  
ukrslov.com →  Словник мови Стуса →  А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Я E

Слова на лiтеру Ч (8)

ЧАЇТИСЯ
чаюся, чаїшся, недок., розм. Те саме, що таїтися. Єси ти за крайокраєм, чаїшся од мого неоговтаного погляду, бо розпізнала: весь тягар розлуки побачення колись перебере. (П-1:91).
ЧАМРІТИ
-іє, недок. Те саме, що шамріти. ...чамріли од димів водневих і навмання шугали в шир. (ЗД: 107).
ЧЕЗНУТИ
-ну, -неш, недок., розм. Те саме, що щезати. І в ртутній спеці фіолету він невимовна довго чез... (ЗД:43); Бо втрачене саме життя, що чезне в цій порожнечі світової тиші. (ЧТ:77).
ЧЕМЕРКА
-и, ж. Старовинний чоловічий верхній одяг, пошитий у талію з фалдами ззаду. ...і пересохлий травень залюбки тополь патрошить повстяні чемерки (ЗД:50).
ЧОРНОВОДДЯ
-я, с., інд.-авт. Похідне від чорний і воддя (від вода). Червона барка в чорноводді доль загубиться. І фенікс довгоногий перенесе тебе в ясні чертоги від самоволь, покори і сваволь. …
ЧОРНОСТАВ
-у, ч., інд.-авт. Похідне від чорний і став. Охриплі очі збіглися в одне — повторення оцього чорноставу... (ВЦ:154).
ЧОРНОТАЛ
-а, ч., бот. Вид іви. Нема й не буде врубаного долу, нема й не буде врізаних небес, а берег віри в чорноталі скрес, лишивши тільки воду — тьмяну й голу. (ЧТ:185).
ЧОРНОТРОП
-у, ч., мисл. Осінній холодний період до випадання снігу; дорога, ще не вкрита снігом. Колись нам буде надто тяжко — у пустелі спогадувати, душу навертати на чорнотроп. (П-2:67).


© ukrslov.com - 2010